VIRTOS KEPAMOSIOS DEŠRELĖS TRADICINIO SKONIO

VIRTOS KEPAMOSIOS DEŠRELĖS TRADICINIO SKONIO

Spragsi laužo malkos, pasklinda kepamų dešrelių kvapas. Jau ryjate seiles? Priminsime, kad iškylai neužmirštumėte virtų kepamųjų tradicinių dešrelių, kurios gaminamos iš aukščiausios rūšies kiaulienos. Pipirai, paprika, muskatas, kardamonas, imbieras – pagrindiniai šių dešrelių prieskoniai.  Gamindami nenaudojama nitritinės druskos E250. Todėl dešrelės puikiausiai tinka kepti. Nesibaiminkite -- aukštoje temperatūroje nesusidaro kancerogeninių medžiagų. Atsisakėme ir skonio stipriklio E621. Kepant dešrelės apskrunda, tampa gražios rusvos spalvos. Jos puikiai tinka su šviežiomis ar ant laužo keptomis daržovėmis. Lieka palinkėti gero apetito. O kas juo gali pasiskųsti sėdėdamas prie laužo?
Produktas
VIRTOS KEPAMOSIOS BAVARIŠKOS DEŠRELĖS

VIRTOS KEPAMOSIOS BAVARIŠKOS DEŠRELĖS

Virtos kepamosios Bavariškos dešrelės natūraliame apvalkale yra tradicinis vokiškas produktas. Jos gaminamos iš aukščiausios rūšies kiaulienos, pagardintos natūraliomis prieskoninėmis žolelėmis. Dešrelių sudėtyje nėra nitritinės druskos E250, tad jos puikiai tinka kepti keptuvėje, kepsninėje ir ant žarijų. Aukštoje temperatūroje nesusidaro kancerogeninių medžiagų. Be to, nenaudojamas ir skonio stipriklis E621. Kepant dešrelės apskrunda, tampa gražios rusvos spalvos. Jos valgomos kaip įprastos kepamosios dešrelės su daržovėmis, įvairiais padažais. Vokietijoje labiausiai paplitęs šis vartojimo būdas: dešrelės pašildomos vandenyje ar sultinyje, prie jų patiekiamas garstyčių ir medaus padažas, užkandamos sūriu ir riestainiu.
Produktas
KARŠTAI RŪKYTOS TRADICINĖS KEPAMOS DEŠRELĖS

KARŠTAI RŪKYTOS TRADICINĖS KEPAMOS DEŠRELĖS

Aukščiausios rūšies kiaulienos dešrelėmis galite puikiausiai mėgautis ne tik namuose, bet ir gamtoje – čiulbant paukščiams, šviečiant skaisčiai saulei. Jos pagardintos tradicinių natūralių prieskonių mišiniu, kuris suteikia dešrelėms švelnų, išskirtinį skonį. Svarbu priminti, kad dešrelių gamyboje nenaudojamas skonio stipriklis E621, todėl jos natūraliai skanios. Dešreles drąsiai kepkite kepsninėje, orkaitėje ar keptuvėje. Juk jas pagaminome be nitritinės druskos E250, todėl kepant aukštoje temperatūroje nesusidaro kancerogeninių medžiagų. Raugintų kopūstų troškinys su dešrelėmis, dešrelių ir bulvių vėrinukai, bandelės – tai tik keli ipasiūlymai, kaip panaudoti karštai rūkytas kepamąsias dešreles. O ko dar reikia, įsimetus dešrelių pakuotę ir iškeliavus į gamtą? Nebent staltiesės ir indų. Tik jokiu būdu nepalikite šiukšlių paežerėje ar pamiškėje!
Produktas
KEPTA „UKRAINIETIŠKA“ TRADICINĖ DEŠRA

KEPTA „UKRAINIETIŠKA“ TRADICINĖ DEŠRA

Produktas pagaminta pagal autentišką senovinį receptą. Pagal šį receptą dešrai gaminti naudojama 96% kapotos mėsos ir tik natūralūs prieskoniai: mairūnas, kalendra, džiovintas svogūnas, cukrus, pipirai, rupi druska. Kadangi gaminant nenaudojama natrio nitrito (E250), ją galima kepti ant atviros ugnies - ant grotelių, orkaitėje ar tiesiog keptuvėje (dešros ringės patogiai susuktos). Dešra kemšama į natūralų apvalkalą, kurio nereikia nulupti ją kepant ar troškinant. Galima valgyti ir šaltą, nes jau yra termiškai apdorota.
Produktas
VASAROTOJŲ SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS

VASAROTOJŲ SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS

„Vasarotojų“ sprandinės šašlykui marinuoti naudojami natūralūs prieskoniai: svogūnai, krapai, juodieji pipirai, kadagio uogos, česnako laiškai ir garstyčios. Tarpusavyje derantys natūralūs prieskoniai gaminiui suteikia ypatingą skonį. Šašlyką siūlytume gardinti saldžiarūgščiais padažais ir įvairiomis šviežiomis daržovėmis arba ant iešmelių keptais daržovių vėrinukais.
Produktas
SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS MAJONEZINIAME MARINATE

SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS MAJONEZINIAME MARINATE

Kiaulienos sprandinės šašlykas majonezo marinate. Tai -- kiaulienos sprandinė marinuota majoneze bei prieskoninėse žolelėse. Tarpusavyje derantys natūralūs prieskoniai suteikia gaminiui pikantišką skonį. Mėsa tinkama kepti ant žarijų, o jei lauke lyja, bet kyla noras pasmaguriauti -- paprasčiausiai orkaitėje. Šašlyką siūlytume gardinti mėgstamais padažais ir įvairiomis šviežiomis ar ant iešmelių keptais daržovių vėrinukais.

Produktas
KIAULIENOS SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS NERINGOS

KIAULIENOS SPRANDINĖS ŠAŠLYKAS NERINGOS

„Neringos“ sprandinės šašlykas. Tai – rinktinė kiaulienos sprandinės mėsa, sudaranti net 90 proc. produkto. Marinuojant naudojamas minimalus marinato kiekis ir natūralūs prieskoniai: svogūnai, krapai, juodieji pipirai, kadagio uogos, česnako laiškai, garstyčios. Taip užtikrinamas nepriekaištingas skonis ir kokybė. Tad iškylai gamtoje ar vakarėliui sodyboje pasirinkus pakuotę „Neringos“ šašlykų, marinavimui laiko gaišti nebereikės. Pasirūpinkite tik garnyru, o visa kita už jus jau padarė „Klaipėdos mėsinės“ skonio ekspertai.

Produktas
VIŠTIENOS ŠLAUNELIŲ MĖSOS ŠAŠLYKAS TRADICINIAME MARINATE

VIŠTIENOS ŠLAUNELIŲ MĖSOS ŠAŠLYKAS TRADICINIAME MARINATE

Vištienos šlaunelių mėsos šašlykas tradiciniame marinate. Šis vištienos šašlykas – tiems, kas taupo laiką. Vištiena iškepa itin greitai. Šiam šašlykui marinuoti naudojami natūralūs prieskoniai: svogūnai, juodieji pipirai, kadagio uogos, česnako laiškai ir garstyčios. Ypatingą ir švelnų skonį gaminiui suteikia kadagio uogos ir kiti tarpusavyje derantys natūralūs prieskoniai. Šį šašlyką siūlytume gardinti saldžiarūgščiais padažais ir įvairiomis šviežiomis daržovėmis arba ant iešmelių keptais daržovių vėrinukais.

 

Produktas