Bavariškos virtos kepamosios dešrelės

Daugelis žmonių Lietuvoje dar nežino apie tradicines Bavarijos krašto Vokietijoje baltas kepamąsias dešreles. Yra susidariusi nuomonė, kad jos termiškai neapdorotos, reikalauja ilgo paruošimo ir pati išvaizda neįprasta dažnam lietuviui.

Bavariškos virtos kepamosios dešrelės yra tradicinis vokiškas produktas. Jos gaminamos iš aukščiausios rūšies kiaulienos, pagardintos mairūnu, pipirais ir kitais tradiciniais pieskoniais.

Kadangi gamyboje nenaudojama nitritinė druska (E250 -- natrio nitritas), tai dėl to dešrelių spalva balta.

Vokietijoje labiausiai paplitęs šis vartojimo būdas: dešrelės pašildomos vandenyje arba sultinyje, prie jų patiekiamas garstyčių ir medaus padažas, o užkandamos sūriu riestainiu. Prie šio patiekalo puikiausiai tinka šviesus alus.

Lietuviams tikriausiai arčiau širdies būtų kepti dešreles ant žarijų ar keptuvės. Kadangi dešrelių sudėtyje nėra nitritinės druskos, tai puikiausiai tinka. Apskrudusios dešrelės tampa gražios rusvos spalvos, traški odelė tiesiog sprogsta burnoje. Valgoma kaip ir tradicinės kepamosios dešrelės -- su daržovėmis, įvairiais padažais.

Šios dešrelės puikiai tinka ir paskaninti sriuboms, troškiniams, daryti įvairias salotas ar papraščiausiai pasišildžius skanauti!

Data

16 Rugsėjis 26

Kategorija

Receptai
Bavariškos virtos kepamosios dešrelės