Jautienos befstrogenas

Daugelis lietuvių bijo gaminti jautienos patiekalus, nes mėsa esą bus per kieta ar guminė.

Siūlome patiekalą, kurį lengvai pasigamins kiekvienas. Šis patiekalas yra rusų virtuvės ir buvo pavadintas didiko Pavelo Stroganovo garbei. Skirtingai nei prancūzų, kurie patiekalus paprastai vadindavo šefų vardais, rusai patiekalams skirdavo juos valgiusių didikų vardus.

Nors internete galima rasti nemažai istorijų, bylojančių jog šis patiekalas buvo sukurtas specialiai grafui P.Stroganovui, istorikai mano, kad patiekalas jau buvo gaminamas gerokai anksčiau.

P.Stroganovas gyveno XIX amžiuje, o befstrogeno receptas buvo žinomas jau XVIII amžiuje.

Befstrogenui rinkitės jautienos nugarinę. Plonai supjaustytą jautieną lengva perkepti – ji taps kieta ir tampri. Todėl mėsą tik truputį apkepkite ir vėliau minutę pašildykite grietinės padaže.

Patiekalui reikės:

Aliejaus kepimui,
1 didelio svogūno, supjaustyto juostelėmis,
200 gramų nedidelių pievagrybių, perpjautų per pusę (galima ir nenaudoti, jei nemėgstate),
500 gramų jautienos (nugarinės arba išpjovos filė), supjaustytos juostelėmis,
1 arbatinio šaukštelio maltos paprikos,
1 arbatinio šaukštelio garstyčių,
300 mililitrų grietinės, druskos, pipirų.

Ant vidutinės ugnies įkaitinkite keptuvę ir įpilkite aliejaus. Sudėkite svogūną ir karts nuo karto pamaišant kepkite 5 minutes arba kol svogūnas suminkštės. Išimkite svogūnus iš keptuvės ir pasidėkite, kol paruošite kitus ingredientus.

Sudėkite grybus (jei naudojate) ir kepkite karts nuo karto pamaišant 3-4 minutes, kad jie kiek apkeptų. Išimkite iš keptuvės ir laikykite su svogūnais.

Padidinkite ugnį ir sudėkite juostelėmis supjaustytą mėsą. Nepridėkite per daug mėsos vienu kartu, jei reikia, kepkite per kelis kartus. Karts nuo karto pamaišant kepkite maždaug 1 minutę, kad mėsa apskrustų.

Sumažinkite ugnį. Sudėkite svogūnus ir grybus atgal į keptuvę, pabarstykite paprika, sudėkite grietinę, garstyčias, pagardinkite druska ir pipirais. Ant nedidelės ugnies troškinkite maždaug 5 minutes. Sudėkite mėsą ir pakaitinkite dar maždaug 1-2 minutes. Patiekite su bulvių koše.

Data

16 Rugsėjis 26

Kategorija

Receptai
Jautienos befstrogenas